10
okt.
13

Restart?

Peaaegu/täpselt 14 kuud on möödas, kui ma viimati siia midagi kirjutasin. Ma olen üsna tihti mõlgutanud mõtteid, kas hakata uuesti kirjutama või … Võib-olla peaks algatuseks natukene põhjendama, miks ma üldse lõpetasin nn blogimise. Kaks-kolm aastat tagasi ja ka täna sisuliselt puudub Eestis koht, kus saaksid fännid, huvilised, treenerid, lapsevanemad jne nn konstruktiivselt ajada korvpalli juttu ja saada nn sisulist infot, oma küsimustele vastuseid, küsida arvamust, miks nii ja miks naa. Tänased kommentaariumid on ju täis kõike muud, kui sisulist juttu. Mõnes mõttes ma saan nendest kommentaatoritest isegi aru, sest neil ju puudub info, miks mingi treener just nii mängib, miks ta just seda mängijat kasutab, miks mingil perioodil võistkond tundub väsinud jne jne. Kõik võimalikud uudiste edastajad (ajalehed, interneti leheküljed ja televisioon) edastavad vaid nn üldistinfot ja harva laskuvad detailidesse. Just sellel põhjusel otsustasin mina kunagi hakata blogi pidama, et natukenegi jagada Rapla korvpalli siseinfot ja heameelega vastata küsimustele, kui keegi milleski aru ei saa või vajab selgitusi. Miks ma siis ikkagi ära lõpetasin selle? Mulle tundus, et väga paljud ja kaasaarvatud mina ise ei olnud selleks päris valmis. Paljusi asju võeti isiklikult ja mind hakkas häirima tohutult see, et kõike mida ma kirjutasin või ei kirjutanud, pidin ma kümme korda läbi mõtlema. Kas keegi solvub, kas keegi pahandab, kas ma teen kellelegi liiga …. need olid pidevad küsimused mu peas. Ühesõnaga, ma ei saanud olla nn vaba. Kindlasti ei ole ega olnud minu eesmärk kellelegi liiga teha. Kindlasti ei arva ma, et just mina teen kõike õieti ja näen  asju õieti. Need olid lihtsalt minu arvamused ja seisukohad asjadest. Ka mina eksin ja õpin oma vigadest.

Huvitav, kas midagi on muutunud vahepealse ajaga? 🙂 Kindlasti ma ei luba, et ma hakkan siin igapäev ja iganädal midagi kirjutama, aga heameelega avaldaksin aegajalt siiski oma mõtteid ja vastaksin küsimustele, kui huvi on. Mulle isiklikult tundub, et just just alanud korvpallihooaeg on nii mõningaidki küsimusi juba õhku kergitanud fännide ja huviliste jaoks. Mis arvate asjast?

Advertisements

2 Responses to “Restart?”


 1. 1 Peep Pahv
  11. okt. 2013, 10:44

  Indrek, väga mõistlik mõte. Väga oleks vaja kohta, kus saaks rääkida ja arutleda asjast endast. Minu enda käest on mitmed korvpallinimesed küsinud, miks ma lehes ei lahka asju süviti. Vastus on lihtne – sellisteks asjadeks napib lehes ruumi ja ilmselt puudub ka laiem lugejahuvi. Samas mind ennast huvitab küll väga, miks treener võttis vastu ühe või teise otsuse ja mis on otsuste taust.
  Samas ma arvan, et peatreenerina ei saa sa kindlasti kõiki asju oma meeskonna kohta avaldada – teeksid konkurentide elu liiga kergeks. Seepärast jääb küsimus, mida ja kuidas kirjutada, sind igal juhul kummitama. Pead lihtsalt lähtuma oma sisetundest.
  Solvumiste ja kellelegi liiga tegemiste pärast ei maksa küll muretseda. Eks see on juba nende solvujate endi probleem, kui nad tahavad pikka aega käsi taskus rusikasse surutuna ringi jalutada.
  Aga nüüd asja juurde minnes – võiksid natuke selgitada Rapla meeskonna hooajaks ettevalmistuse põhimõtteid. Olen kuluaaridest kuulnud, et näiteks enne Tallinna Kaleviga peetud mängu (Raplas) tegite väga kõvasti jalgade trenni ja see andis selgelt tunda. Siit minu küsimus – kas meeskond ei peaks meistrivõistluse alguseks olema juba rohkem valmis?

  • 11. okt. 2013, 12:24

   Aitähh toetuse eest Peep! 🙂 ei hakka sulle siin vastama, teen lähiajal selle teemalise postituse, kus üritan siis neid põhimõtteid ja minu nägemust selgitada.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s


Kategooriad

Advertisements

%d bloggers like this: